Takže přešli na sójovou formuli a Emily to zvládla dobře.

Takže přešli na sójovou formuli a Emily to zvládla dobře.

Jaký je nejlepší způsob, jak vybudovat silné jádro?

"Můžete začít jednoduše a pomalu s předklonem pánve, upraveným sed-lehem (pokud jste neměli císařský řez), zmáčkněte a zpevněte zadek, pak se uvolněte, dejte si polštář mezi kolena a mačkejte a relaxujte. To může začít budovat vaše jádro a posilovat záda," říká Fleming.

Poslední slovo opatrnosti

Bez ohledu na to, jak moc toužíte po ztrátě dětského tuku, odborníci varují před všemi aktivitami, které kladou velký tlak na vaše klouby – jako je běhání, skákání nebo běh – po dobu nejméně šesti až osmi týdnů. Proč?

"Během těhotenství se u vás tvoří hormon zvaný relaxin, který ve skutečnosti uvolňuje klouby a následně jsou náchylnější ke zranění, a ještě alespoň několik týdnů po porodu budete mít v krvi značné množství tohoto hormonu." říká Fleming.

Během této doby příliš zatěžujte klouby, říká, a můžete skončit na několik měsíců stranou se závažným zraněním.

Navíc, bez ohledu na to, jaké cviky děláte, věnujte zvýšenou pozornost varovným příznakům potíží a vyhledejte lékařskou pomoc, pokud se objeví některý z těchto příznaků:

Nadměrné krvácení Bolest pánve nebo břicha Extrémní dušnost Vyčerpání i po mírném cvičení Bolest svalů, která nezmizí do jednoho nebo 2 dnů Funkce WebMD Zhodnotil(a) Dan Brennan, MD dne 04. září 2015

Zdroje

ZDROJE: Laura Riley, MD, porodník pro vysoce rizikové těhotenství, Massachusetts General Hospital, Boston; mluvčí, American College of Obstetricians and Gynecologists; autor, Vy a vaše dítě: Těhotenství a Vy a vaše dítě: Zdravé stravování během těhotenství. Sue Fleming, osobní trenérka, zakladatelka a tvůrkyně, řada fitness DVD a knih Buff; tvůrce, Buff čerstvé maminky fitness program a DVD. Elizabeth Somer, MS, RD, autor, Výživa pro zdravé těhotenství. Lisa Druxman, zakladatelka Stroller Strides, San Diego. Vzdělávací leták pacientů ACOG: "Dostat se do formy poté, co se vaše dítě narodí" (AP131). Daley, A. Journal of Midwifery and Women’s Health, 2007; sv 52(1): str. 56-62. Gilberto, K. American Journal of Clinical Nutrition, březen 2004; sv 79: str. 487-493. Bouchez, C. Vaše dokonale hýčkané těhotenství: Rady pro zdraví, krásu a životní styl pro moderní matku. Webová stránka American College of Obstetricians and Gynecologists.

© 2007 WebMD, Inc. Všechna práva vyhrazena.

Instinktivně jsme to vždy věděli: Na matčině doteku je něco zvláštního.

Výzkum naznačuje, že kontakt kůže na kůži v prvních měsících života může hrát klíčovou roli ve vývoji dítěte, ovlivňovat mozkovou aktivitu a stresové hormony v kritické době.

„Naše mozky nejsou plně vyvinuté, když se narodíme, zvláště oblasti, které z nás dělají jedinečné lidi, jako jsou ty, které jsou spojené s plánováním a ovládáním emocí,“ říká Nancy Jones, PhD, docentka na katedře psychologie na Florida Atlantic University. (FAU). “Tyto nejranější interaktivní zážitky jsou opravdu důležité.”

V nedávné studii Jones a její tým prozkoumali metodu zvanou klokaní péče, vyvinutou v roce 1978 v Bogotě v Kolumbii, aby pomohla matkám předčasně narozených dětí udržet jejich děti v teple bez inkubátorů. Nahé, kromě plenky, je dítě přituleno blízko k nahé hrudi svého pečovatele, hlavu vzpřímenou, přikrývku umístěnou přes tělo jako klokaní vak.

Předchozí výzkumy prokázaly řadu výhod, od pomoci dítěti udržet si zdravou tělesnou teplotu a srdeční frekvenci až po snížení rizika infekce, stejně jako zvýšení produkce mateřského mléka. Jedna izraelská studie na 150 předčasně narozených dětech zjistila, že ti, kteří poskytovali klokaní péči 1 hodinu denně po dobu prvních 14 dnů života, lépe spali a dosáhli vyššího skóre v kognitivních testech až o deset let později.

Jonesův tým se snažil zjistit, co se děje v mozcích a tělech dětí, aby tyto výhody podpořily, a zda mají prospěch i zdravé donošené děti. Sledovala 33 párů matka-dítě a nařídila polovině cvičit péči o klokánky alespoň 1 hodinu denně po dobu 6 týdnů. Mezitím její tým změřil hladiny oxytocinu (často známého jako hormon dobré nálady nebo mazlení) a kortizolu (stresový hormon) u všech kojenců a matek.

Ve 3 měsících měřili mozkovou aktivitu dětí, když byli vzhůru, pomocí malých čepiček s elektroencefalogramovými (EEG) senzory.

„Zjistili jsme, že péče o klokanky podporuje zdravé vzorce mozkové aktivity kojenců a zdá se, že ovlivňuje hormony matky a dítěte související s připoutaností,“ říká hlavní autorka studie, Jillian Hardin, PhD, psychologická výzkumnice z FAU.

Pokračování

Děti, které měly každodenní kontakt kůže na kůži, vykazovaly obecně vyšší hladiny oxytocinu. A po mírně frustrujícím zážitku (kdy máma krátce držela ruce dole) vykazovali nižší hladiny kortizolu. Jejich mozky také vypadaly jinak, s větší aktivitou v oblastech spojených s regulací emocí, myšlením vyššího řádu a zvláštním, vnějším přístupem ke světu.

“Zdá se, že i 6 týdnů péče o klokana ovlivnilo vývoj jejich mozku,” říká Jones.

Prospěly i maminky, které vykazovaly vyšší hladiny oxytocinu, což by podle některých výzkumů mohlo pomoci odrazit poporodní depresi. Jiné studie naznačují, že děti sklízejí podobné výhody, když tatínek nebo jiný pečovatel slouží jako „klokan“.

Kvůli koronaviru jsou to pro čerstvé maminky těžké časy, někteří odborníci radí maminkám, které mají příznaky virové infekce, aby nosily při držení miminka roušku.

Jonesova rada: „Poslouchejte svého lékaře, ale ujistěte se, že získáte co nejvíce spojení kůže na kůži, jak jen můžete. Můžeme se společensky distancovat od ostatních, ale naše děti potřebují, abychom jim byli nablízku.“

Jak na to

Péči o klokana můžete cvičit doma, říká Hardin. Některé společnosti prodávají zavinovačky ve stylu klokaní péče, které umožňují rodičům mít volné ruce a procházet se, zatímco nosí své dítě. Pokud bylo vaše dítě nedonošené nebo máte respirační příznaky, poraďte se nejprve se svým lékařem.

Posaďte se do křesla, bez košile nebo bez podprsenky a košili rozepněte. Neležte naplocho. Raději se opřete pod úhlem 30 až 40 stupňů. Umístěte své dítě na hruď čelem k sobě a noste pouze plenku (a v případě potřeby čepici, aby bylo teplo). Nedovolte, aby hlavička dítěte spočívala obličejem dolů na vaší hrudi. Otočte ho na stranu. Ramena dítěte by měla ležet naplocho na vašem hrudníku, nohy by měly být pokud možno pokrčené v poloze podobné žábě. Krk dítěte by měl být rovný a mírně natažený, aby bylo zajištěno volné dýchání. Umístěte na záda dítěte přikrývku nebo ji zakryjte košilí. Dávejte pozor na dítě, abyste se ujistili, že se cítí pohodlně. V ideálním případě to dělejte 60 až 90 minut několikrát týdně.

Najděte další články, procházejte zpětná vydání a přečtěte si aktuální vydání Časopis WebMD .

WebMD Magazine – funkce Recenzoval Hansa D. Bhargava, MD dne 30. června 2020

Zdroje

ZDROJE:

Nancy Jones, PhD, docentka, Katedra psychologie, Florida Atlantic University, Boca Raton, FL.

Infant Mental Health Journal: “Účinky péče o klokaní matku na mateřskou náladu a vzorce interakce mezi rodiči a jejich předčasně narozenými kojenci s nízkou porodní hmotností: Systematický přehled.”

Biologická psychiatrie: „Kontakt kůže na kůži matky a předčasného narození zlepšuje fyziologickou organizaci dítěte a kognitivní kontrolu během prvních 10 let života.“

Chování a vývoj kojenců: „Výcvik rodičů s péčí o klokánky má dopad na neurofyziologický vývoj kojenců & Neuroendokrinní aktivita matka-dítě.”

Jillian Hardin, PhD, pomocný instruktor a výzkumník psychologie, Florida Atlantic University, Boca Raton, FL.

3. měsíc, 3. týden

Je normální, že rodiče sledují, přemýšlejí a možná se trochu starají o to, zda jejich dítě plní milníky v cíli.

Všechna miminka mají svůj vlastní rozvrh a většina rozdílů je normální. Ale měli byste se poradit se svým lékařem, pokud do tří nebo téměř 4 měsíců:

Nedokážou si dobře podepřít hlavu a nedosahují ani nechytají předměty. Nezačali žvanit. Většinu času přecházejí přes oči. (křížení očí je normální u kojenců mladších 3 měsíců.) Nezapojují se do společenského úsměvu.

Vývoj vašeho miminka tento týden

Když se blíží jejich čtyřměsíčním narozeninám, vaše dítě rozvíjí svaly rychlostí kulturisty! Nyní získávají mnohem větší kontrolu nad svým tělem.

Jejich nově objevenou sílu můžete poznat, protože:

Ukažte velmi dobrou kontrolu nad hlavou, i když s nimi náhle pohnete, mohou se stále viklat. Začněte zvládat převalování z břicha na záda, ale pravděpodobně se ještě nemohou převalovat zezadu dopředu. Zvedněte jim hlavu a hrudník vleže na břiše a dokonce jim podepřete horní část těla zatlačením na paže.

Mohou se natahovat po svých hračkách, odbíjet je a dokonce svírat jejich chrastítko. Mohlo by vás zajímat:

Kolik by měli jíst. Nyní by měli přijímat 4-6 uncí výživy na jedno krmení. Pokud jsou kojená, měla by být spokojená alespoň 2–3 hodiny, pokud při krmení dostávají dostatek mléka. Váš pediatr prodiskutuje zahájení pevné stravy na 4měsíční prohlídce, i když pokud výhradně kojíte, nemusíte je dítěti představovat. Jak moc rostou. Vaše dítě je stále ve fázi rychlého růstu novorozence, roste o 1 až 1,5 palce a přidává 1 až 1,5 libry za měsíc. Co vaše dítě může vidět. V tomto věku si vaše dítě začíná všímat rozdílů ve struktuře a opravdu si užívá jasné barvy. Mnoho rodičů si klade otázku, zda je slintání známkou prořezávání zoubků, zvláště pokud si dítě přikládá ruce k ústům. Může to být známka jejich připravenosti na pevnou stravu.

Tipy pro 3. měsíc, 3. týden

Pokud bylo vaše dítě předčasně narozené, upravte https://recenzeproduktu.top/ svá očekávání: Dítě narozené ve 30. týdnu pravděpodobně splní milníky 8–10 týdnů po narození donošených dětí přibližně ve stejnou dobu. Při každé kontrole vám váš pediatr připomene tyto úpravy a cíle ve vývoji. Naplánujte 4měsíční prohlídku vašeho dítěte. Dostanou stejné vakcíny jako na dvouměsíční kontrole. Vaše dítě vám nemůže říct, zda se mu dělá špatně, takže sledujte příznaky, jako je spánek častěji než obvykle, méně bdělé, když se probouzí, méně krmení nebo odmítání krmení, neobvykle vybíravé a častější pláč. Miminko roste! Zásobte se plenkami o příliš velké velikosti, abyste později nezůstali s příliš těsnými plenkami. Pokud máte obavy z ceny a dopadu jednorázovek na životní prostředí, zvažte přechod na látkové plenky. Koupete své miminko každý den? Dokud nezačnou jíst pevné látky a lézt, nepotřebují to. Pokud se to stalo součástí vaší noční rutiny, nemusíte používat mýdlo denně. V opačném případě zkuste 2-3 koupele týdně a nechte je pečlivě otřít. Buďte velmi opatrní a dohlížejte na své dítě po celou dobu, kdy je na přebalovacím pultu, postýlce nebo na jakémkoli povrchu nad podlahou. Milují trénování koulení, takže je chraňte. I když se na vteřinu odvrátí, mohou spadnout na podlahu. Navíc buďte opatrní, když je držíte při jídle nebo pití, protože se začnou natahovat a chytat. WebMD Medical Reference Recenzováno Renee A. Alli, MD dne 06. června 2020

Zdroje

ZDROJE:

AboutKidsHealth: "Motorický vývoj: prvních šest měsíců."

Americká pediatrická akademie: "Jak často a kolik by mělo vaše dítě jíst?" 

AboutKidsHealth: "Vize v prvním roce."

Americká pediatrická akademie: "Vývojové milníky: 3 měsíce."

AboutKidsHealth: "Sociální a emoční vývoj u miminek."

AboutKidsHealth: "Změny chování."

Americká pediatrická akademie: "Nákup plen."

Americká pediatrická akademie: "Koupat se či nekoupat."

AboutKidsHealth: "Stres ve vztazích po porodu."

20. listopadu 2000 — Když se Lori Oliwenstein-Kluger narodila dcera Emily, kojila ji prvních 10 měsíců a v případě potřeby přikrmovala sójovou výživou. Pak se Lori a její manžel rozhodli, že je čas přejít na láhev na plný úvazek. Ale stáli před velkou volbou: Jaký druh vzorce by byl nejlepší?

Vyzkoušeli umělou výživu s kravským mlékem, i když s tím měli oba sami jako děti potíže. Jak se ukázalo, jejich podezření byla správná: Emily okamžitě dostala průjem. Takže přešli na sójovou formuli a Emily to zvládla dobře.

Pro tyto rodiče a některé další je výběr mezi typy vzorců a "bez rozmyslu" protože je to založeno na pohodlí a symptomech jejich dítěte. Ale pro rodiče, jejichž děti snesou oba typy, není rozhodnutí tak jednoduché.

Americká pediatrická akademie (AAP) doporučuje, aby rodiče podávali sójovou výživu pouze kojencům, kteří nemohou strávit kravské mléko, nebo těm, jejichž rodiče si přejí, aby drželi veganskou stravu. Pro většinu kojenců AAP říká, že umělá výživa s kravským mlékem je stále další nejlepší věcí než mateřské mléko. Přesto se popularita sójových přípravků mezi rodiči v USA zvýšila, podle odhadů akademie se nyní 1 ze 4 rozhodl pro sóju.

S rostoucí pozorností věnovanou možným zdravotním přínosům sójových produktů si rodiče možná vybírají tento typ výživy a myslí si, že je pro jejich děti zdravější. Ale AAP říká, že to tak nemusí být. A i když akademie netvrdí, že sójová formule povede k rozvoji zdravotních problémů, někteří odborníci si tím nejsou tak jisti.

Spojení estrogenu

Hlavním problémem sójové formule je to, že obsahuje vysoké hladiny fytoestrogenů – látek podobných estrogenu, které se nacházejí v některých rostlinách. Lidé, kteří se obávají sójové výživy, se obávají, že by tyto látky mohly narušit vývoj dítěte a dokonce způsobit předčasnou pubertu, problémy se štítnou žlázou, vývoj prsou u dětí mužského pohlaví nebo jiné potíže. Kvůli těmto obavám se skupina spotřebitelů na Novém Zélandu pokusila v polovině 90. let 20. století odstranit sójovou formuli z trhu. To se nestalo, ale novozélandské ministerstvo zdravotnictví vydalo v roce 1998 poradní stanovisko pro rodiče, které doporučilo kravské mléko před sójou.

Příští rok tento koncern přeletěl svět, když Canadian Health Coalition, skupina spotřebitelů a zdravotnických pracovníků, vyzvala kanadskou vládu, aby tam omezila používání sójových přípravků. K omezení zatím nedošlo, ale debata pokračuje. Podle odhadů kanadské koalice Infant Feeding Action Coalition dnes asi jedno z pěti kanadských kojenců používá sójovou výživu.

Pokračování

Jdete příliš daleko?

Někteří odborníci tvrdí, že kampaně proti sóji zašly příliš daleko. Kenneth D.R. Setchell, PhD, výzkumník a profesor pediatrie v Dětské nemocnici Medical Center v Cincinnati, věří, že obavy z toho, že sójové mléko způsobuje vývojové problémy, jsou neopodstatněné. Poukazuje na to, že studie, které vyvolaly pobouření Nového Zélandu, byly provedeny na zvířatech, nikoli na lidech. A zatímco sója může způsobit určité endokrinní poruchy u zvířat, lidé metabolizují sóju velmi odlišně, říká.

Pokud by sójové přípravky způsobovaly problémy, říká Setchell, lékaři by si toho již všimli. Sójové mléko se podle AAP dává kojencům po staletí v asijských zemích a v této zemi od roku 1909.

Setchellovy názory podporuje britský pediatr Charles Essex, MD, který napsal 31. srpna 1996, British Medical Journal že neexistují prakticky žádné údaje o účincích fytoestrogenů na děti.

Related Posts

Share It

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin